Žuvacie tablety Gaviscon - recenzie

◊ Suspenzia na perorálne podávanie (mäta) je viskózna, nepriehľadná, od takmer bielej až krémovej farby, s vôňou mäty.

Pomocné látky: karbomér - 65 mg, metylparahydroxybenzoát - 40 mg, propylparahydroxybenzoát - 6 mg, sacharináty sodné - 10 mg, pepermintový olej - 1 mg, hydroxid sodný - 26,667 mg, čistená voda - do 10 ml.

100 ml - fľaše z tmavého skla s kontrolou prvého otvoru.
150 ml - fľaše z tmavého skla s ovládaním prvého otvoru.
300 ml - fľaše z tmavého skla s ovládaním prvého otvoru.

Mechanizmus účinku lieku Gaviscon nezávisí od absorpcie do systémového obehu.

- vek detí do 6 rokov;

- precitlivenosť na liek.

Liečivo sa používa vo vnútri.

Dospelí a deti staršie ako 12 rokov majú pred jedlom a pred spaním predpísané 10-20 ml suspenzie. Maximálna denná dávka je 80 ml.

Deti vo veku 6 - 12 rokov určujú 5-10 ml po jedle a pred spaním. Maximálna denná dávka je 40 ml.

U starších pacientov sa úprava dávky nevyžaduje.

Príznaky: nadúvanie.

Liečba: symptomatická liečba.

10 ml suspenzie obsahuje 141 mg (6,2 mmol) sodíka, čo sa musí zvážiť, ak potrebujete dodržiavať diétu s obmedzeným obsahom soli (s kongestívnym zlyhaním srdca, so zhoršenou funkciou obličiek).

Ak chýba zlepšenie v priebehu 7 dní, poraďte sa s lekárom.

Vplyv na schopnosť riadiť motorovú dopravu a riadiace mechanizmy

Liek neovplyvňuje schopnosť riadiť vozidlá a mechanizmy, ako aj triedy ďalších potenciálne nebezpečných činností, ktoré si vyžadujú zvýšenú koncentráciu pozornosti a rýchlosť psychomotorických reakcií.

Otvorené kontrolované štúdie zahŕňajúce 281 tehotných žien a nahromadené skúsenosti s použitím nepreukázali žiadne významné nežiaduce účinky Gavisconu na tehotenstvo alebo zdravie plodu a novorodenca.

Gaviscon sa môže používať počas tehotenstva a počas dojčenia.

Použitie lieku je kontraindikované u detí mladších ako 6 rokov.

Liek je schválený na použitie ako prostriedok na OTC.

Gaviscon /

Veľké vyliečenie z pálení žalúdka

Zatiaľ čo Renny nahradil..

Dobrá droga, pomáha pri páde záhy.

Pálenie záhy je môj obrovský problém, ktorý som narazil počas tehotenstva. Niekde bližšie k 30. týždňu, keď bruško premiestňuje a "pohybuje" susedné orgány vrátane žalúdka, dochádza k nepohode: pálenie a bolesť za hrudnou kosťou. Nemohol som jesť nič, pálenie záhy bol z nejakej potraviny. Obzvlášť som utrpel, keď som šiel do postele - nebolo možné byť v horizontálnej polohe.

Prvé tehotenstvo bolo rovnaké. To bolo uložené Renny pilulky. Vôbec sa mi to páčilo, niekedy to pomohlo, niekedy to nebolo.

V druhom tehotenstve Gaviscon kúpil jedno-sáčkové suspenzie, čo je veľmi výhodné. Ukázalo sa, že "Gaviscon" stojí viac. Ale bolo to pre mňa ideálne. Pomáha rýchlo, vkus je príjemný.

Môj problém s pálkou skončil s tehotenstvom.

Môj manžel niekedy má pálenie záhy, "Gaviscon" a pomáha mu dobre.

Gaviscon

Formy uvoľnenia

Inštrukcia Gaviscon

Gaviscon (alginát sodný + hydrogenuhličitan sodný + uhličitan vápenatý) je prostriedkom na odstránenie zvýšenej kyslosti žalúdka, používaného na liečbu gastroezofageálneho refluxu (ďalej len "GERD"). Prvým a najvýznamnejším príznakom GERD je pálenie záhy. Z rôznych odhadov sa uvádza 20 až 50% populácie. Okrem toho, čím starší človek sa stáva, tým častejšie ho "navštevuje" pálenie záhy, čím prekonáva 60% populácie staršej ako 65 rokov. Nedávno boli prvá voľba liekov na liečbu GERD takzvaná. inhibítory protónovej pumpy (alebo protónové čerpadlo), ktoré posunuli pH žalúdka na alkalickú stranu, čím vyrovnali agresívne účinky žalúdočnej šťavy na pažerák. Bohužiaľ, účinok týchto liečiv má nevýhodu: ich dlhodobé užívanie zvyšuje riziko rôznych nežiaducich reakcií spôsobených dlhodobou a pretrvávajúcou alkalizáciou obsahu žalúdka, vrátane porucha asimilácie mnohých makro- a mikroelementov, infekčné choroby tráviaceho traktu, ochorenia horného zažívacieho traktu. Okrem toho nie všetci pacienti reagujú na inhibítory protónovej pumpy. Na základe uvedených skutočností môžeme konštatovať, že drogy v tejto skupine nie sú najlepšou liečebnou možnosťou pre GSERD: navyše vytvárajú podmienky pre ďalší postup tejto choroby. V tejto súvislosti sú zaujímavé lieky s podstatne odlišným mechanizmom účinku. Hovoríme o alginátoch. Tieto lieky vytvárajú prirodzenú bariéru medzi dolným zvieračom pažeráka a obsahom žalúdka (v prvom rade sa jedná o kyseliny). Je dôležité, aby algináty neinterferovali s procesom žalúdočnej sekrécie kyseliny chlorovodíkovej a nerušili trávenie. Vlajkovou loďou tejto skupiny liekov je Gaviscon.

Hydrogénuhličitan sodný, ktorý vstupuje do zloženia tohto liečiva, dodáva "raft" (samotná bariéra medzi dolným pažerákovým zvieračom a žalúdočnými kyselinami) "vztlak". Uhličitan vápenatý spája molekuly alginátu, čím posilňuje ochrannú bariéru. Liek je vhodný na symptomatické liečenie pálenia záhy, bez ohľadu na pH žalúdka. Môže sa tiež použiť počas tehotenstva, kedy sú podmienky pre GERD, t.j. vrátenie hromadenia žalúdočného obsahu do pažeráka, diktované samotnou fyziológiou (zvýšený intraabdominálny tlak, nerovnováha hormónov). Prítomnosť antacidov (uhličitan vápenatý a hydrogenuhličitan sodný) umožňuje zvýrazniť vplyv na tzv. "Kyselinová kapsa", ktorá ju posúva z pažeráka a alkalizuje jej obsah. Gaviscon rýchlo reaguje s kyselinami žalúdočnej kyseliny počas jedla, aby vytvoril gélovú zlúčeninu s neutrálnou rovnováhou kyseliny a zásady, ktorá obklopuje obsah žalúdka, varovné príznaky GERD. Keď vstúpi do pažeráka, gél zabraňuje jeho podráždeniu. Uhličitan vápenatý neutralizuje prebytok kyseliny chlorovodíkovej a zmierňuje príznaky GERD. Hydrogénuhličitan sodný potencuje neutralizačný účinok uhličitanu vápenatého. Gaviscon má priaznivý profil bezpečnosti: z nežiaducich reakcií možno spomenúť len alergické reakcie. Liečivo sa môže použiť u gravidných a dojčiacich žien. Ak po 7 dňoch pravidelného užívania lieku Gaviscon nedôjde k zlepšeniu klinickej situácie, je potrebné konzultovať s lekárom. Liek preukázal svoju účinnosť u 84% pacientov trpiacich GERD. Gaviscon znižuje pH žalúdka rýchlejšie ako omeprazol a ranitidín.

Recenzie lekárov o spoločnosti Gaviscon

  • Rekitt Benkizer, Veľká Británia
  • Dátum vypršania platnosti: do 01.12.2020
  • Rekitt Benkizer, Veľká Británia
  • Dátum vypršania platnosti: do 01.03.2020
  • Rekitt Benkizer, Veľká Británia
  • Dátum vypršania platnosti: do 01/01/2020
  • Rekitt Benkizer, Veľká Británia
  • Dátum vypršania platnosti: do 09/01/2019
  • Rekitt Benkizer, Veľká Británia
  • Dátum vypršania platnosti: do 01.05.2019

Odborné recenzie na Gaviscon

Pomáha to veľmi efektívne, kupujem to po celý čas a odporúčam to všetkým svojim priateľom.

Nejako som dostal reklamnú brožúru s Gavisconom, rozhodol som sa skúsiť, teraz si vždy kúpim, pre mňa je to peknejšie a efektívnejšie ako tablety

Vynikajúca droga, pôsobí tam, nie je nepríjemná, lacná

Kúpil som si to pre moju matku, často trpí pálením žalúdka, nemôže si pomôcť sami v niektorých výrobkoch, rýchlo odstráni tento pocit

Mám iba dobrý dojem o tejto príprave, cena nie je zlomená, pomáha dobre, dobrý vkus

Nemôžem vyliečiť môj žalúdok v žiadnom prípade, išiel som k lekárovi toľkokrát a pokrčil ramenami rukami, musel som neustále hľadať prostriedky na pálenie záhy, sa mi páčil Gaviscon najviac

Kupujem za svojho manžela, zo všetkých liekov na pálenie záhy, toto preferuje

Gaviscon a Gaviscon Forte sú spoľahlivými pomocníkmi v boji proti vysokej kyslosti. Prijmite pol hodiny po jedle a v noci na polievkovú lyžicu. Pomáha predchádzať páčeniu srdca, nepohodlie. v tých chvíľach, keď sa gastritída cíti.

Zadné! Dnes som si kúpil Gaviscon (pozastavenie). Nemám len pálenie záhy, ale aj strašnú bolesť. Pomôže to s bolesťou?

príjemná chuť, ale nepríjemná pre prehĺtanie konzistencie suspenzie. Ľahko sa odoberá - nie je potrebná žiadna voda na pitie alebo pohár na chov - vytiahnutý priamo z vaku. Zmierňuje nepríjemné príznaky spojené s toxémiou. Gastroenterológ odporučil tento liek, za ktorý veľmi ďakuje!

Giviskon pre mňa je len spása. Vždy trpí vysokou kyslosťou a v dôsledku toho mám po každom jedle pálenie záhy. Giviskon akceptuje dlhú dobu. Liečba pre mňa je najlepšia. Veľmi sa mi páči, že sa teraz začali uvoľňovať vo forme žuvacích tabliet, môžete si ju vziať so sebou na ceste.

niekedy musíte jesť Gavisconovú pilulku, aby ste zjedli pálenie záhy alebo odstránili pocit zdureného žalúdka. Na tieto účely som použil tekutý Almagel, ale pokiaľ ide o terapeutický účinok, tieto lieky sa podľa môjho názoru nelíšia, dokonca by som povedal, že Gaviscon sa mi lepšie hodí.

Každý večer pijem Gaviscon, pretože môj pankreas sám o sebe cíti konštantný pálenie záhy. A to sa nemôže radovať, že keď užívam túto drogu, zaspávam bez bolestivého pocitu pálenia v hrdle. No, chutí je len nepríjemné a konzistencia prispieva k objaveniu gaggingu.

Gavisconová suspenzia je veľmi dobrý a účinný liek na odstránenie pálenia záhy, zlepšenie trávenia a odstránenie ťažkosti po jedle. Gaviscon sa môže používať pre deti od 12 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Kupujúci často nakupujú Gaviscon a spokojní s výsledkami po použití.

Gaviscon je výborný, vysoko účinný a lacný prostriedok proti pádu záhy. Liek pomáha rýchlo a trvale zbaviť sa pálenia záhy, môže byť použitý pre deti od 12 rokov a tehotné ženy. Kupujúci často nakupujú túto drogu a veľmi ju chvália. Ťa žehnaj!

Gaviscon Forte sa vyrába vo forme suspenzie, ktorá má antacidový účinok. Pre pohodlie spotreby je obdarený buď príjemným zápachom mäty alebo anízom. Má rýchly účinok pri symptomatickej liečbe dyspepsie, vyvolanej zvýšenou kyslosťou žalúdočnej šťavy, pálenie záhy a pálením. Liek znižuje podráždenie sliznice a zabraňuje vzniku gastroezofageálneho refluxu. Odstraňuje tiež pocit ťažkosti z jedenia, čo je jeden z najdôležitejších ukazovateľov pre moderných ľudí. Pred použitím musí byť Gavisconovo vrecko miesené, aby zmiešalo jeho obsah. Malo by sa pamätať na to, že deti mladšie ako 12 rokov nesmú užívať Gaviscon Forte vo vreckách.

Gaviscon je antacidum, ktorého účinok je zameraný na liečbu ochorení súvisiacich s kyselinou v gastrointestinálnom trakte. Vyrába sa vo forme suspenzie s mäsovou chuťou a vôňou, čo znižuje jeho spotrebu pre deti i dospelých. Liek sa ukázal ako veľmi účinný pri dyspepsii a v dôsledku toho pri riešení problémov so zápalom pálení žalúdka, kyslého brucha a pocitov ťažkosti v žalúdku. Liek sa nemá podávať deťom mladším ako 6 rokov. Tento liek sa môže používať počas tehotenstva a počas dojčenia, čo je pre pacientov dôležité. Vzhľadom na formu uvoľňovania vo forme suspenzie, Gaviscon veľmi rýchlo interaguje s kyslým obsahom žalúdka a okamžite znižuje podráždenie sliznice.

Gaviscon je antacidový prípravok vo forme žuvacích tabliet s mäsom, príjemný na chuť a vhodný na použitie. Je pomerne rýchly pri liečbe dyspepsie spôsobenej zvýšenou kyslosťou žalúdočnej šťavy, ako aj retrográdnym pohybom obsahu žalúdka do pažeráka. Gaviscon dobre napomáha spáleniu a pálenie záhy, rovnako ako ťažkosti v žalúdku, vyvolané jedlom. Liek vo forme tabliet sa môže podávať dospelým a starším ľuďom a tehotným ženám a deťom starším ako 12 rokov. Mala by sa užívať po jedle. Gaviscon je vhodný pre motoristov, pretože nemá nepriaznivý vplyv na rýchlosť reakcie.

Gaviscon suspenzia je vysoko účinný a vysokokvalitný liek na odstránenie príznakov pálenia záhy. Liečivo jemne obklopuje žalúdočnú stenu a znižuje kyslosť žalúdočnej šťavy. Gaviscon sa môže používať počas tehotenstva a laktácie. Kupujúci chvália tento nástroj. Ťa žehnaj!

Giviskon je veľmi účinná antacidová medikácia. Rýchlo a účinne zmierňuje pálenie záhy, pálenie kyslosti, pocit ťažkosti v žalúdku po jedle. Veľkou výhodou tohto nástroja je, že sa môže počas tehotenstva opiť, ale nezabudnite si prečítať pokyny, aby ste neprekročili dennú dávku.

Gaviscon je pomerne nová droga a už vďaka svojej výbornej činnosti získala dobrú povesť. Počul som o ňom iba pozitívnu spätnú väzbu Niekoľko mojich priateľov používa Gaviscon. Vždy som udržiaval záchyt Gaviscon Forte v mojej lekárni, niekedy sa vyskytli chyby v jedle a pálení žalúdka je tam hneď, v tomto prípade príde na záchranu mravné pozastavenie Gavisconu.

Hlavným pozitívnym znakom spoločnosti Gaviskon je to, že neovplyvňuje ostatné systémy tela. Ďalšou pozitívnou vlastnosťou je, že sa dá použiť počas tehotenstva, čo je veľmi dôležité, pretože väčšina tehotných žien trpí pálenie záhy, najmä v posledných obdobiach.

Niekedy trpia pálenie záhy. Pred zakúpením Gavisconu som podrobne študoval pokyny. Podávajú sa vo forme žuvacích tabliet. Napriek tomu ich napil príležitostne, pretože pálenie záhy, za všetko neznesiteľné, ma navštívil len niekoľkokrát, bez toho aby som sa premenil na niečo systematické. Viac ako jedna tabletka naraz, nie je spotrebovaná. Nevšimol som si žiadnych vedľajších účinkov, okrem mätovej chuti, ktorá ma nikdy neochvátila, ale úľavu sa cítil takmer okamžite, za pár minút. Kúpil som si balík 8 kusov. sa ukázalo ako lacné, ale účinné.

Gaviscon Tehotenstvo Recenzie

Recenzie HEVISCON FORTE

Recenzie stránok o liekoch

HEVISCON FORTE

Články o "dyspepsii"

Indikácie pre použitie: Gaviscon Forte sa používa na symptomatickú liečbu dyspepsie spojenej so zvýšenou kyslosťou žalúdočnej šťavy a gastroezofageálneho refluxu (pálenie záhy, regurgitácia kyseliny), pocit ťažkosti v žalúdku po jedle vrátane tehotenstva

Spôsob aplikácie: Gaviscon Forte sa užíva perorálne. Pred otvorením vrecka ho držte v prstoch pri miešaní obsahu. Dospelí a deti od 12 rokov: 5-10 ml po jedle a pred spaním. Maximálna denná dávka je 40 ml.

Vedľajšie účinky: Z vedľajších účinkov lieku Gaviscon Forte sú možné alergické reakcie (urtikária, bronchospazmus, anafylaktické reakcie)

Kontraindikácie: Kontraindikácie pri používaní lieku Gaviscon Forte sú: precitlivenosť na liek, deti (do 12 rokov)

Tehotenstvo: V gravidite a laktácii (dojčenie) je možné používať Gaviscon Forte.

Predávkovanie: Príznaky predávkovania Gaviscon Forte: rozšírenie brucha. Liečba: vykonajte symptomatickú liečbu.

Podmienky uchovávania: Gaviscon Forte sa má uchovávať mimo dosahu detí pri teplote 15 ° C až 25 ° C. Čas použiteľnosti - 2 roky.

Forma prípravku: Gaviscon forte perorálna suspenzia (anízová) viskózna. Inštrukcie Geviscon Forte »

Ako som vzal Gaviscon počas tehotenstva a čo z neho príde. Potom som tiež prečítal do kompozície! Radím všetkým tehotným ženám, aby to starostlivo zvážili (+ Photo)

Rovnako ako mnohí, v poslednom trimestri tehotenstva som bol trýznivý pálenie záhy. Nikdy som sa na to nestretol. Pocity nechutné, po jedení škaredé. Stručne povedané, je ťažké si vychutnať skoré stretnutie s dieťaťom, nákupy vena a poplatky v materskej nemocnici.

Gynekolog odporúča Rennie alebo Gaviscon - pretože nie sú v tehotenstve kontraindikované. Aj keď som sa snažil vziať čo najmenšie lieky, nemohol som vydržať silu. Okamžite odišiel a kúpil si Gaviscon. Pre balenie 16 tabliet je cena okolo 100 rubľov.

Potom som si prečítala nejaké recenzie - všetko sa zdá. Vzala pilulku s vierou a nádejou. Žuvacie tablety s mätovou chuťou a veľmi príjemnou chuťou sa rozpadajú v ústach a prilepia sa na zuby viskóznu hmotu.

Pomohlo mi to - pocit pálenia záhy zmizol! Ako som šťastný! Ale. potom prišlo sklamanie - účinok bol veľmi krátky. Za približne 40 minút bolo všetko späť. Mal som inú pilulku - to isté!

A kauzu som stiahol. Koľko piluliek potrebujete na zníženie pálenia záhy po dlhšiu dobu?

Nakoniec nič mi nepomohlo z pálenia záhy. A vápnik nepomohol. Takže trpela až do narodenia, až kým sa zrodí moja dcéra, ma vyliečila zo všetkých chorôb!

A oveľa neskôr som sa rozhodol prečítať zloženie tohto zázračného lieku, ktorý môže byť tehotná. Tu je:

Medzi pomocnými látkami sa nájdu KALIUM ACCESULA - sladidlo, konzervačné činidlo, ktoré nie je absorbované v tele a spôsobuje ochorenie, a - ďalšie sladidlo, najškodlivejšie sladidlo, ktoré má veľmi dlhodobé účinky na telo.

Nechajte ich objem v Gavisconu zanedbateľný, nechajte tieto tablety testovať a odporúča pre tehotné ženy, aj keď, ale som rád, že som im počas takého dôležitého obdobia nezbavil moje telo! Je lepšie, správne slovo, vydržať tento pálenie záhy, a nie užívať krátkodobý účinok každého bjaka!

Všetkým budúcim matkám šťastného tehotenstva, dobrému zdraviu pre vás a vaše deti!

Recenzie, ktoré som použil počas tehotenstva:

Gaviscon. Niekto používal počas tehotenstva?

Dievčatá, ahoj! Povedz mi, prosím, som veľmi silný pálenie záhy? Ešte som sa nezaregistroval - nemôžem sa rozhodnúť pre lekára, Gaviscon bol upozornený v lekárni. Anotácia naznačuje, že je tiež možné pre tehotné ženy. Napriek tomu kompozícia - chémia + mäta (je kontraindikovaná pre tehotné ženy). Povedz mi, niekto použil tento prostriedok?

Gaviscon. Niekto používal počas tehotenstva? Otvorte tému v oknách

Gaviscon - návod na použitie lieku na liečbu pálenia záhy a zvýšenú kyslosť žalúdočnej šťavy u dospelých, detí a počas tehotenstva, návod na použitie, analógy, recenzie a formy uvoľňovania (forte suspenziu vo vreckách alebo sirupe, gél, 250 mg tablety). štruktúra

V tomto článku si môžete prečítať pokyny na použitie lieku Gaviskon. Prezentované recenzie návštevníkov stránky - spotrebitelia tohto lieku, ako aj názory lekárov na používanie Gavisconu v ich praxi. Veľká žiadosť o aktívnejšiu pripomienku k lieku: liečivo pomohlo alebo nepomohlo k odstráneniu ochorenia, aké komplikácie a vedľajšie účinky boli pozorované, ktoré výrobca v anotácii nemusel uviesť. Analógy Gaviscona s dostupnými štruktúrnymi analógmi. Používa sa na liečbu pálenia záhy a kyslosti žalúdočnej šťavy u dospelých, detí, ako aj počas tehotenstva a laktácie. Zloženie lieku.

Gaviscon - antacidum. Po požití liek rýchlo reaguje s kyslým obsahom žalúdka. Vytvára alginátový gél, ktorý zabraňuje vzniku gastroezofageálneho refluxu. Počas regurgitácie je gél pravdepodobnejšie, že obsah žalúdka vstúpi do pažeráka, kde znižuje podráždenie sliznice.

štruktúra

Alginát sodný + hydrogenuhličitan sodný + uhličitan vápenatý + excipienty (tablety a suspenzia).

Alginát sodný + hydrogenuhličitan draselný + excipienty (suspenzia Forte, ktorá sa niekedy mylne nazýva gél alebo sirup).

farmakokinetika

Mechanizmus účinku lieku Gaviscon nezávisí od absorpcie do systémového obehu.

svedectvo

  • symptomatická liečba dyspepsie spojená so zvýšenou kyslosťou žalúdočnej šťavy a gastroezofageálneho refluxu (pálenie záhy, kyslé pálenie, pocit ťažkosti v žalúdku po jedle vrátane tehotenstva).

Formy uvoľnenia

Suspenzia na perorálne podávanie.

Žuvacie tablety 250 mg.

Suspenzia na perorálne podávanie (Gaviscon Forte).

Žuvacie tablety (Gaviscon Double Action).

Pokyny na použitie a režim

Liek je určený pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov, 10-20 ml po jedle a pred spaním. Maximálna denná dávka je 80 ml.

Deti vo veku 6-12 rokov si po jedle a pred spaním zvolia 5-10 ml. Maximálna denná dávka je 40 ml.

U starších pacientov nie je potrebná zmena dávky.

Liečivo je predpísané ústami (dôkladne žuvanie) pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov, 2-4 tablety po každom jedle a pred spaním.

Deti vo veku do 12 rokov, dávkovací režim stanovuje lekára.

Liek je určený pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov, 5-10 ml po jedle a pred spaním. Maximálna denná dávka je 40 ml.

Pri používaní sáčkov pred otvorením by mali byť miesené, zmiešanie obsahu.

Vedľajšie účinky

kontraindikácie

  • vek detí do 6 rokov (pozastavenie), do 12 rokov (pozastavenie Forte);
  • precitlivenosť na liek.

Použitie počas tehotenstva a laktácie

Možno používanie lieku Geviskona počas tehotenstva a laktácie (dojčenie).

Použitie u detí

Deti vo veku 6-12 rokov si po jedle a pred spaním zvolia 5-10 ml. Maximálna denná dávka je 40 ml.

Kontraindikované u detí mladších ako 6 rokov.

Špeciálne pokyny

10 ml suspenzie obsahuje 141 mg (6,2 mmol) sodíka. Toto je potrebné zvážiť, keď potrebujete dodržiavať diétu s obmedzeným obsahom soli (s kongestívnym zlyhávaním srdca, so zhoršenou funkciou obličiek).

Ak chýba zlepšenie v priebehu 7 dní, poraďte sa s lekárom.

Vplyv na schopnosť riadiť motorovú dopravu a riadiace mechanizmy

Neprítomný vplyv na schopnosť riadiť motorovú dopravu a kontrolné mechanizmy.

Lieková interakcia

Drogové interakcie lieku Gaviskon nie sú nainštalované.

Analógy Gaviscon Drug

Štrukturálne analógy a analógy pre farmakologickú skupinu antacidových prípravkov:

  • Aditívum vápnika;
  • Adzhiflyuks;
  • zákon;
  • Almagel Neo;
  • Almagel;
  • Almol;
  • Alfogel;
  • Alyugastrin;
  • Alyumag;
  • Anacid Forte;
  • Antareyt;
  • Bekarbon;
  • Gustav;
  • Gasterin;
  • Gastracid;
  • Gastrik;
  • Gastroromazol;
  • Gaviscon Double Action;
  • Gaviscon Forte;
  • Gelusil;
  • Gelusil lak;
  • Gelyusil;
  • Gestid;
  • Daydzhin;
  • Uhličitan vápenatý;
  • Ľanové semená;
  • Maalox;
  • Maalox mini;
  • Magalfil 800;
  • Magnatol;
  • Magnistad;
  • Uhličitan horečnatý zásaditý;
  • Oxid horečnatý;
  • Mlieko z Magnesie;
  • Hydrogenuhličitan sodný;
  • Hydrogenuhličitan sodný;
  • PeeHoo;
  • Reltser;
  • Rennie;
  • Rivoloks;
  • RioFast;
  • Rokzhel;
  • Rutatsid;
  • Simalgel VM;
  • Skoralayt;
  • Taltsid;
  • TAM;
  • Tannakomp;
  • Tisatsid;
  • Topalkan;
  • Fosfalyugel;
  • Andrews antacid;
  • Andrews pečeňová soľ.

Gaviscon Recenzie

Formulár uvoľnenia: Tablety, suspenzia

Asya (pozitívny prehľad)

Ako núdzový nástroj je úplne dobrý.

Gaviscon si ma dobyl, pretože nie je kontraindikovaný pre tehotné ženy. Vždy som mala vysokú kyslosť, a preto večné pálené žľazy po každom jedle. Gaviscon je populárna, dobre známa droga, ktorú môžete získať kdekoľvek a všade. Kúpil som si pilulky, boli len v lekárni a potom som sa dozvedel, že pre tehotné ženy sú v sáčkoch oddelené zavesenie. Páči sa mi však veľmi rád. K dispozícii je 16 kusov v balení, stojí asi 200 rubľov. V skutočnosti je to drahé, pretože po každom jedle ho musíte použiť - dokonca aj keď budete jesť trikrát, stačí len 5 dní. Tablety nie sú ošúchané na chuti, sú sladké, máta, ale dochuť je pre niektorých horká a nepríjemná. V ústach sa rozpúšťajú a premenujú na hlien, ktorý nie je príliš príjemný - je lepšie žuvať a prehĺtať, ale rýchlo. Áno, musíte pilky žuvať, nie prehltnúť, ale to bude trvať dlho, kým to pomôže. A nezabudnite, že musíte ihneď po jedle užívať liek - zobral som to o hodinu neskôr a nebolo to polovica dávky. A to pomáha dobre - len 1 tableta po jedle, a nie stopy pálenia záhy! Pre mňa - čistá radosť, pretože nespôsobuje nevoľnosť (a tak bola silná toxikóza), pôsobí veľmi rýchlo. Je to škoda, nie dlho, to znamená, že to nebude možné z času na čas vziať - Gaviscon nezdravuje, nerozumie, jednoducho blokuje pálenie záhy, pretože anestetikum nevytvára bolesť. Takže ak pijete iba raz, po druhom jedle bude pálenie záhy ako neodkladný prostriedok na odstránenie symptómov. Aby som sa zbavil pálenia záhy, potrebuje znížiť kyslosť pomocou inhibítorov protónovej pumpy, ale počas tehotenstva ich nemohli odobrať. Je tu jedna nevýhoda s Gavisconom. V nej je soľ a ak často užívate drogu, tlak sa skutočne zvyšuje.

Indikácie používania lieku Gaviscon, kontraindikácie a účinnosť gastritídy

Gaviscon je jedným z najsilnejších alginátových prípravkov. Rozlišuje sa vo svojej neabsorbovateľnej schopnosti. Používa sa na liečbu veľkého počtu patológií, ktoré sú spojené s vysokou kyslosťou. Najčastejšie je Gaviscon predpísaný na ťažké pálenie záhy a kyslé ochorenie. Terapeutický účinok po získaní lieku v žalúdku sa môže pociťovať do pol hodiny.

Jedinečný vzorec liečiva obklopuje žalúdočnú sliznicu a vytvára na nej ochranný film. Na úkor toho, čo agresívne prostredie žalúdočnej šťavy prestáva mať škodlivý účinok na slizničné bunky.

Hoci Gaviscon je antacidum, má malý vplyv na hladinu pH v žalúdkoch. Zníženie kyslosti jemne a postupne, droga nespúšťa proces trávenia, na rozdiel od väčšiny svojich protějškov.

Gaviscon je najúčinnejší pri liečbe:

  • Poruchy trávenia;
  • pálenie záhy;
  • Gastritídu.

Formulár zloženia a uvoľnenia

Gaviscon je dostupný v dvoch formách: tabletová forma a suspenzia. Účinnosť lieku nezávisí od typu uvoľňovania.

Suspenzia má bielu farbu a viskóznu konzistenciu. Vôňa je charakteristická jemným odtieňom mäty. Liečivo sa predáva v tmavých sklenených fľašiach alebo v odmeraných vreckách na čaj.

Tablety majú zápach z mäty. Tvar je mierne plochý. Môže byť biely alebo mierne krémovo sfarbený. Navrhnuté na žuvanie majú preto príjemnú chuť. Realizované v blistroch 4 - 10 kusov. V jednom balení môže byť iný počet blistrov.

Prípravok obsahuje tri účinné látky:

  1. Kyselina algínová (kyselina kelpidová);
  2. Hydrogenuhličitan sodný (sóda, určená na potravinárske účely);
  3. Uhličitan vápenatý.

A niekoľko pomocných látok:

  • Aspartám (sladidlo);
  • Makrolog;
  • manitol;
  • Draselný Acelfum;
  • Zmäkčovadlá a príchute.

Účinné látky v zložení lieku ovplyvňujú kyslosť prostredia, čo spôsobuje zníženie jeho účinnosti. A tiež prispieť k tomu, že obsah žalúdka sa stal viskóznejší, je potrebné zabrániť uvoľneniu pôdy z žalúdka do pažeráka.

Farmakologický účinok Gavisconu

Ako už bolo uvedené, Gaviscon - alginát. Táto kategória látok obsahuje vo svojom zložení dva typy kyselín: hyalurónové a mannurové. Keď tieto kyseliny interagujú s kyselinou chlorovodíkovou, dochádza k chemickej reakcii, počas ktorej vzniká kyselina algínová, ktorá chráni žalúdočnú sliznicu.

Pravidelné používanie Gaviskonu pomôže dosiahnuť tieto výsledky:

  • Sliznica žalúdka a pažeráka bude spoľahlivo chránená. Črevo bude lepšie pracovať;
  • Hojenie poškodených oblastí nastane;
  • Zápal sliznice počas gastritídy sa zníži;
  • Bude dochádzať k adsorpcii škodlivých látok a kyselín;
  • Aktivita patologických mikroorganizmov bude potlačená;
  • Znížené riziko zápchy;
  • Zlepšiť stav imunitného systému.

Gaviscon chráni sliznice pred kyslosťou, ale prakticky neovplyvňuje acidobázickú rovnováhu. Z tohto dôvodu sa proces trávenia necítil. Pri zvyšovaní peristaltiky vedú účinné látky lieku k normálnemu stavu.

Liečivo nie je návykové a absolútne bezpečné na použitie.

Na ktoré ochorenia sa používa?

Rozsah účinkov lieku má široké hranice. Treba však mať na pamäti, že Gaviscon je symptomatická droga, ktorá zmierňuje stav, ale s niektorými ochoreniami neprinesie zotavenie. Preto sa pri výskyte akejkoľvek choroby musíte navyše poradiť so svojím lekárom.

Indikácie pre použitie:

  1. Chronická gastritída s vysokou kyslosťou;
  2. Akútna gastritída;
  3. vredy;
  4. GERD (gastroezofageálny reflux).

Takmer všetky tieto ochorenia sú sprevádzané pálenie záhy, epigastrickou bolesťou a dyspeptickými poruchami, je zmierniť tieto symptómy, ktoré musí Gaviscon užívať.

kontraindikácie

Napriek všetkej bezpečnosti má liek malý počet kontraindikácií, v prítomnosti ktorých sa neodporúča používať Gaviscon:

  • Kardiovaskulárne choroby. Zloženie lieku obsahuje sodík, ktorý u ľudí s odchýlkami v srdci môže spôsobiť nežiaduce komplikácie. Až po akútne zlyhanie srdca;
  • Renálne zlyhanie. Sodík spôsobuje zadržiavanie tekutín v tele, v dôsledku čoho sa na obličky ukladá dodatočné zaťaženie;
  • Individuálna intolerancia k zložkám;
  • Vek detí. Gaviscon je kontraindikovaný u detí mladších ako 6 rokov.

S mimoriadnou opatrnosťou by ste mali predpisovať liek ľuďom s vysokým obsahom vápnika v krvi a urolitiázou. Keďže Gaviscon obsahuje veľké množstvo vápnika, môže spôsobiť komplikácie a záchvaty.

Taktiež nie je potrebné používať liek pre ľudí, ktorí majú zníženú sekréciu žalúdočnej šťavy. Gavisconova antacidová činnosť povedie k ešte väčším výzvam pri trávení. Kvôli tomu, čo nestrávené jedlo začne hniť, a spôsobí intoxikáciu tela.

Gaviscon je povolený pre deti iba po 12 rokoch, avšak podľa lekára môže užívať deti staršie ako 6 rokov. Ale toto by sa malo vykonať veľmi starostlivo, výberom dávky lieku.

Dávkovanie a podávanie

Pred jedlom je potrebné užívať Gaviscon perorálne po jedle a so silným pálenie záhy. Suspenzia sa používa v čistej forme a nepije vodu. Tablety, na druhej strane, by sa mali dôkladne žuť a v prípade potreby s malým množstvom tekutiny.

Dávkovanie závisí od veku a závažnosti ochorenia:

  • Deti po 12 rokoch môžu piť 5-10 ml suspenzie alebo 1-2 tablety. Zároveň by nemali denne konzumovať viac ako 40 ml a 8 tabliet;
  • Dospelí jednotlivá dávka je 10-20 ml alebo 2-4 tablety. Denne maximálne povolené 80 ml alebo 16 tabliet;
  • Pre starších ľudí po 60 rokoch dávkovania sa má dávka zvoliť len po konzultácii s lekárom. Keďže sekrécia žalúdočnej šťavy sa s vekom znižuje;
  • Deti vo veku od 6 do 12 rokov majú byť dávky znížené o polovicu.

Nežiaduce reakcie

Liečivo prakticky nespôsobuje vedľajšie účinky. Avšak v zriedkavých prípadoch môže dôjsť k alergickej reakcii vo forme svrbenia alebo vyrážky. Keď sa objaví tento príznak, je lepšie okamžite prestaňte užívať a poraďte sa s lekárom.

Zlučiteľnosť s alkoholom a drogami

Vykonané štúdie ukázali, že Giveskon je kompatibilný s alkoholom. Etylalkohol neovplyvňuje účinnosť lieku a nereaguje s ním. Liečba sa môže použiť na potlačenie príznakov pálenia záhy, spôsobených pitie alkoholu.

Treba však mať na pamäti, že účinné látky obsiahnuté vo výrobku vytvárajú ochrannú fóliu na žalúdočnej sliznici, v dôsledku čoho sa môže zhoršiť absorpcia iných liekov.

Preto by sa s Gavisconom nemali zdieľať iné prostriedky. Najlepšie je urobiť dve hodiny pred alebo po konzumácii Gavisconu.

Gaviscon a tehotenstvo

V období gravidity existujú silné zmeny v hormonálnom pozadí ženy, ktorá často spôsobuje záchvaty pálení žalúdka. Presne ten istý príznak sa vyskytuje v čase, keď plod začne pôsobiť na vnútorné orgány, najmä na žalúdok.

Preto sa ženy často pýtajú, či je Gaviscon počas tehotenstva škodlivý a či sa môže použiť v boji proti pádu záhy. Odpoveď je určite pozitívna. Liečivo je jedným z mála prostriedkov, ktoré nemá negatívny vplyv na plod.

Vzhľadom na skutočnosť, že Gaviscon pôsobí bez toho, aby bol absorbovaný do krvi, môže sa užívať počas celého tehotenstva, ako aj počas dojčenia.

Gastritis Gaviscon

Gastritída je dosť bežná patológia, ktorá ovplyvňuje rastúci počet ľudí. Toto ochorenie sa môže vyskytnúť ako pri akútnych, tak chronických ochoreniach. Akútna gastritída začína rýchlo, vzhľadom na patologické účinky vznikajú zápaly slizníc.

Chronická gastritída sa vyvíja dlhší čas, dochádza k vnútorným zmenám v sliznici, v dôsledku čoho rastie a mení.

Gaviscon je účinný v oboch prípadoch gastritídy, ale iba vtedy, ak je patológia sprevádzaná zvýšenou tvorbou kyseliny chlorovodíkovej. Liečivo pomáha zbaviť sa nepríjemných symptómov (pálenie, pálenie záhy, pálenie záhy) a liečiť postihnuté oblasti na stenách žalúdka.

Gaviscon je možné zakúpiť v akejkoľvek lekárni. Predpísaný liek je uvoľnený.

Priemerná cena krajiny:

  1. Gaviscon tablety (12 kusov) - 152 rubľov;
  2. Gaviscon suspenzia (150 ml) - 245 rubľov.

V závislosti od dávkovania a ceny výrobcu sa môžu značne líšiť.

Gavisconove analógy

Liečivo má široké spektrum podobných činidiel, ktoré majú podobný účinok alebo zloženie.

Najslávnejšie analógy spoločnosti Gaviscon sú:

Napriek všetkej podobnosti účinnosti má Gaviscon niekoľko výhod oproti iným liekom. Ak chcete zistiť, ktorý nástroj je lepšie vybrať, zvážte niekoľko možností na porovnanie.

Maalox alebo Gaviscon, čo je lepšie?

Maalox má viac neutralizačnej sily proti kyseline ako Givescon. Preto tento liek lepšie vylieči drobné vredy a eróziu. Obsahuje však veľké množstvo hydroxidu horečnatého a hliníka, čo znemožňuje užívanie lieku počas tehotenstva a laktácie. A tiež, na rozdiel od Gaviskonu, je Maalox zakázaný pre deti a starších ľudí, a to aj v malých dávkach.

Gaviscon alebo Almagel, čo je lepšie?

Almagel, podobne ako Gaviscon, obklopuje steny žalúdka, ktoré ich chránia pred agresívnym vplyvom. Avšak na rozdiel od Gaviskonu má liek vysokú nasiakavosť, takže je zakázaná počas tehotenstva a laktácie. Almagel tiež spôsobuje viac nežiaducich reakcií, ako sú slabosť, bolesť hlavy, zápcha, ťažká únava.

Renny alebo Gaviscon, čo je lepšie?

Na rozdiel od Gavisconu, Rennie je sací antacid. Účinok príjmu prichádza rýchlejšie, ale trvá v priemere len pol hodinu. Neodporúča sa na dlhodobú liečbu. Rennie má viac kontraindikácií ako Gaviscon a nie je určená na použitie tehotnými a dojčiacimi ženami.

recenzia

Natalia (35 rokov) Moskva

Dlho si všimli, že jej manžel trpí pálenie záhy. Odmieta ísť k lekárovi, takže sa musí liečiť. Vyskúšal veľa nástrojov, dokonca aj tradičnej medicíny, ale nedostal požadovaný účinok. Nedávno sme videli reklamu pre spoločnosť Geviskon a rozhodli sa ju vyskúšať. Manžel si všimol, že účinok po jeho užívaní prichádza veľmi rýchlo a trvá dlho. Teraz budeme používať len tieto lieky.

Vladimir (48 rokov) Voronež

Pracujem ako vodič, musím veľa riadiť, nie je čas normálne jesť. Po inom občerstvení si všimol, že v ústach je horúčka a horkosť. Vycestoval do lekárne požiadanej o pilulky na pálenie záhy, bol som odporučil Gavisconovi. Po prijatí veľmi nepríjemných symptómov sa výsledok uspokoja. Teraz vždy so mnou nosím pilulky.

Anna (25 rokov) Zelenogorsk

V poslednom trimestri sa začal veľmi obťažovať pálením žalúdka. Lekár odporučil Gavisconovu suspenziu. Snažil som sa to, pomohlo to takmer okamžite, aj ja som naozaj rád chuť a vôňu. A skutočnosť, že je absolútne neškodná pre tehotné ženy, je tiež dobrá.